снимка: pexels.comРефер: Глен Ниберг /Швеция/Стадион: Олимпико /Рим, Италия/Стартови състави: Рома:  1. Руи Патрисио

...

Рома изравни на ЦСКА

снимка: pexels.com

Рефер: Глен Ниберг /Швеция/

Стадион: " Олимпико " /Рим, Италия/

Стартови сформира:

Рома:   1. Руи Патрисио – 2. Рик Карсдроп, 23. Джанлука Манчини, 6. Крис Смолинг, 13. Рикардо Калафиори – 8. Гонсало Вияр, 42. Амаду Диавара – 11. Карлес Перес, 7. Лоренцо Пелегрини /к/, 92. Стефан Ел Шаарауи – 14. Елдор Шомуродов

Резерви:  87. Даниел Фусато, 3. Рожер Ибаниес, 4. Брайън Кристанте, 9. Тами Ейбрахам, 17. Жордан Верету, 19. Брайън Рейнолдс, 21. Борха Майорал, 22. Николо Дзаниоло, 24. Мараш Кумбула, 55. Ебрима Дарбое, 59. Никола Залевски, 77. Хенрих Мхитарян

Треньор: Жозе Моуриньо

Рома и ЦСКА - София играят при 1:1 в мач от първия кръг на груповата фаза в Лига на конференциите.

Греъм Кери откри резултата в 10-ата минута, а в 25-та Лоренцо Пелегрини изравни, предава Спортал.

Наставникът на алените Стойчо Младенов има много кадрови проблеми и не може да разчита на доста контузени и осъдени футболисти. В тяхно неявяване късмет за изява получават новите попълнения Мухар, Лам и Кръстев. В защита стартира Гълъбов.

Червените, които играят с бели екипи в този мач, започнаха добре срещата и в 4-ата минута Лам опитва шут от 16-17 метра, който излезе в навън.

В 10-ата минута напористата игра на българския отбор бе материализирана от Кери. Ирландецът се възползва от пас отляво на Вилдсхут, преодоля с вдишване няколко бранители и след страховит шут под гредата не остави късмет на Патрисио за 1:0.

Рома отговори с положително състояние минута по-късно, само че Ел Шарауи стреля с глава в навън.

В 17-ата минута Йомов позволи неточност, позволявайки на Шомуродов да му отнеме топката и да излезе очи в очи с Бусато, само че стражът на алените избави шута на нападателя.

В 24-ата минута ЦСКА - София се възползва от неточност на Смолинг, разигра добре топката в предни позиции и Кръстев шутира, само че Патрисио избави.

Минута по-късно офанзива на римските вълци отдясно приключи с подаване към Пелегрини, който овладя на границата на наказателното поле и след фалцов параболичен шут с десния крайник не остави късмет на Бусато - 1:1.

Проверка на обстоятелствата: Съобщете ни, в случай че видите фактологични неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.